fbpx

Rozhledna Klínovec zdarma?

Rozhledna Klínovec je oblíbené a často navštěvované místo turistů. Je z ní nádherný výhled na celé Krušné hory. Při perfektních podmínkách lze zahlédnout Šumavu, Lužické hory nebo třeba i Ještěd.

Klínovec je se svými 1244 m n.m. nejvyšší horou Krušných hor. Jde o 4. nejprominentnější českou horu. Rozhledna Klínovec je zároveň také nejvýše položenou rozhlednu Krušných hor.

Rozhledna rozhodně stojí za návštěvu a my bychom Vám rádi prozradili trik, jak se na ni můžete dostat zadarmo. Máte doma premiantku nebo excelentního studenta či žáka? Za samé jedničky totiž může Váš syn nebo dcera na rozhlednu zcela zdarma. Kopie nebo fotografie vysvědčení je vstupenkou na rozhlednu Klínovec od 30. června do 6. července. A doporučujeme vám si vstupenku uchovat. Na základě jejího předložení získáte 10% slevu v lanovém centru Klínovec.

Z našeho ubytování je to na rozhlednu coby kamenem dohodil. Můžete se vydat pěšky (4,2 km), autem nebo na kole. Z vrcholku Klínovce se pak na kolech můžete projet po nejdelších trailech v Evropě. Pokud nedisponujete vlastním kolem, není problém si přímo na vrcholku hory kola půjčit.